Zabytkowe lampy kryształowe – jak zachować je dla następnych pokoleń?

Oświetlenie kryształowe, to ekskluzywne lampy, które stanowią piękny element dekoracyjny każdego wnętrza. Kojarzą się z przepychem i bogactwem, jakie reprezentowały dawne dworki szlacheckie i pałace. Ich blask możemy też niejednokrotnie podziwiać na szklanym ekranie… A teraz ten luksus możemy zafundować sobie we własnym domu lub mieszkaniu. Musimy o nie jedynie odpowiednio dbać. Jest to konieczne, jeśli chcemy, aby piękno zabytkowych lamp kryształowych nie tylko było ozdobą naszego wnętrza, ale także cieszyło oko przyszłych pokoleń.

Lampy stylowe, które mają wieloletnią historię to dobro, z którym należy obchodzić się szczególnie ostrożnie. Każdy element musi być starannie czyszczony i konserwowany… A co jeśli nie posiadamy lampy, która niegdyś oświetlała sień w domu naszych pradziadków? Dzisiejsza dostępność towarów sprawia, że możemy kupić taką lampę, o jakiej marzymy… Bez problemu znajdziemy lampy kryształowe, które swoim kształtem imitują te, które wyglądają na postarzałe, jak i te w bardzo nowoczesnym stylu. 

Jak dbać o lampę kryształową, aby przetrwała wiele lat?

Żyrandole kryształowe to jedne z najpiękniejszych typów oświetlenia, które dodadzą blasku każdemu salonowi, sypialni czy jadalni. Są gorącym trendem ostatnich sezonów pomimo, że znane są od wielu lat. Ale jak wiadomo moda wraca, a kryształy mają w sobie tyle piękna i magii, że wręcz byłoby szkoda, gdyby odeszły do lamusa i wszyscy by o nich zapomnieli. Jednak zabytkowe lampy kryształowe wymagają odpowiedniego traktowania. Po pierwsze należy czyścić je miękką ściereczką i bez użycia jakiegokolwiek mleczka. Może ono bowiem spowodować, że kryształy się porysują. Najlepiej sprawdza się ciepła woda z dodatkiem delikatnego płynu czyszczącego. Kiedy już uporamy się z zabrudzeniami należy całość lampy dokładnie osuszyć, aby nie powstały smugi. Do tej czynności można zastosować odrobinę alkoholu. Taka pielęgnacja sprawi, że zabytkowe lampy czy plafony kryształowe będą ozdobą, która trafi do przyszłych pokoleń w nienaruszonym stanie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *