Włoski design – lampy, które świat pokochał

Włosi słyną z designu, który podbija serca ludzi na różnych kontynentach. Niezależnie od kultury, religii czy koloru skóry, każdy kto zobaczy włoskie wnętrze potrafi się w nim zakochać. A później tę miłość z przyjemnością odzwierciedla w aranżacji swojego mieszkania. Włoskie lampy to oświetlenie niebywale eleganckie, oryginalne, a przy tym bardzo praktyczne. Na dodatek od dziesięcioleci uważa się, że włoskie lampy to nie tylko mistrzowskie wzory i kształty, ale również ogromna precyzja i dbałość o każdy szczegół. Jednym słowem są to lampy najwyższej klasy i jakości!

Po takim wstępie trudno się dziwić, że designerskie lampy pochodzące prosto z Włoch cieszą się takim powodzeniem na świecie. Swoją solidnością i wyczuciem smaku kradną one serca dekoratorów wnętrz i wszystkich tych, którzy lubią otaczać się pięknymi przedmiotami. Lampy włoskie, to lampy stylowe… Nawet jeśli są wykonane w sposób prosty i minimalistyczny, to i tak zachwycają. Wystarczy spojrzeć na lampę wiszącą Pedro, włoskiej marki Italux (http://www.magiaswiatel.pl/lampa-wiszaca-pedro-mdm2436-3b-italux), aby zrozumieć sens tych słów. Z jednej strony prostota, a z drugiej różnorodne kształty, które sprawiają, że oświetlenie prezentuje się niezwykle oryginalnie i nowocześnie.

Za co kochamy włoskie lampy i design?

Wiele już powiedziano o fenomenie włoskiego designu, ale warto jeszcze podkreślić, że te ekskluzywne lampy, które przychodzą do nas z tego pięknego i ciepłego kraju, jakim są Włochy to też ponadczasowość. Żyrandol, kinkiet czy plafon możemy mieć przez lata i cały czas będzie się świetnie prezentował. Wszystko dzięki temu, że włoski design łączy ze sobą klasykę i nowoczesność, dzięki której lampy nie tracą na swojej aktualności i wciąż są trendy. Zresztą Włosi kochają bawić się designem i chyba dzięki temu, że w swoje projekty wkładają całych siebie, to efekt końcowy ich prac jest tak olśniewający. Ponadto ciągle się doskonalą, a podniesiona przez nich poprzeczka jest naprawdę bardzo wysoka. I oby ten poziom utrzymywali jak najdłużej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *