Włoski design – dlaczego go kochamy?

Można byłoby pokusić się o stwierdzenie, że kochamy wszystko co włoskie… Przyrodę, klimat, jedzenie więc czemu by nie design? Skoro jest naprawdę godny uwagi. Przede wszystkim cechuje go funkcjonalne piękno i jakość, którą widać już na pierwszy rzut oka. Do tego dochodzi wysublimowane wyczucie stylu i elegancja. Poprzeczka zawieszona przez Włochów jest naprawdę wysoka, ale dzięki temu możemy czerpać wspaniałe inspiracje. Podróż do tego urokliwego kraju pełnego temperamentnych ludzi i pięknych wnętrz niejednokrotnie kończy się remontem własnych czterech ścian. Aby odtworzyć podpatrzone aranżację i poczuć sycylijski klimat niezbędne może okazać się oświetlenie w prawdziwie włoskim stylu.

Włosi to bardzo towarzyski naród, nic więc dziwnego, że dużą wagę przywiązują do oświetlenia. Długie wieczory spędzane w gronie znajomych z lampką wina potrzebują oprawy w formie odpowiedniego oświetlenia. Chcąc kupić lampy włoskie mamy do wyboru zarówno te klasyczne i ponadczasowe, nowoczesne, industrialne, jak również kryształowe. Wszystkie z najlepszych materiałów i wykonane z niebywałą starannością. Lampy designerskie we włoskim stylu podkreślą solidność, z jaką urządzone zostało wnętrze oraz nadadzą mu klasy i elegancji.

Do domu i ogrodu

Designerskie lampy włoskie mają zastosowanie nie tylko we wnętrzach mieszkań i domów, ale także na zewnątrz. Oryginalne, pięknie wykonane lampy to również sposób na oświetlenie posesji, alejek przed domem, bramy wjazdowej czy ogrodu. Tak jak już wspomniano we włoskim designie kochamy funkcjonalizm więc nie może zabraknąć lamp zewnętrznych. Bezsprzecznie będą one stanowiły efektowny element dekoracji, szczególnie jeśli zastosujemy nowoczesne lampy podświetlające elewację domu. Ponadto lampy te zadbają o nasze bezpieczeństwo. Bo oświetlony dom, to mniejsze ryzyko, że ktoś niepowołany postanowi się do niego zbliżyć. Dlatego bawmy się włoskim designem, korzystajmy z możliwości, jakie nam daje i inspirując się nim, aranżujmy wnętrza naszych domów. Dzięki temu przez cały rok będziemy mogli się czuć tak, jakbyśmy byli na wakacjach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *