Takich lamp nie kupuj!

Oświetlenie pełni ogromnie istotną rolę w każdym domu. Bez niego praktycznie nie bylibyśmy w stanie funkcjonować. Chyba, że nasza doba kończyłaby się przed zachodem słońca. Ale na szczęście daleko nam do ludzi pierwotnych i czasów, gdy słońce wyznaczało porę dnia, sprawiając, że wszystkie czynności były podporządkowane właśnie jemu. W dzisiejszych czasach stać nas na wygodę, jakim jest tzw. sztuczne światło. Jednym przyciskiem możemy je zapalić i rozświetlić przestrzeń, która nas otacza. Tylko, czy wszystkie lampy nadają się do użytku domowego? A może są takie, których lepiej unikać? Podpowiadamy!

Żeby oświetlenie korzystnie na nas wpływało i poprawiało samopoczucie, niezbędne są lampy dobrej jakości. Niestety możemy się sparzyć, sięgając po te, które znajdziemy w supermarkecie. Nie na darmo mówi się, że to co trafia do supermarketów jest gorszej jakości… Z przykrością trzeba stwierdzić, że nie jest to mit, lecz prawda. Choć taki sklep z lampami kusi nas niskimi cenami, to szybko może się okazać, że ten zysk jest jedynie pozorny. Dlaczego? Bo po krótkim czasie oświetlenie z supermarketu będzie się nadawało do śmieci. Po pierwsze żarówki, jakie tam znajdziemy często nie są oryginalne, ponieważ ich cena byłaby wyższa. Dlatego zamiast oryginałów, próbuje nam się sprzedać tańsze zamienniki. Ich podstawową wadą jest to, że dają mniej światła niż jest to deklarowane na opakowaniu, a poza tym szybko się przepalają… Jeżeli mamy szczęście i nie minął okres gwarancji, to w większości supermarketów spaloną żarówkę od ręki wymienią nam na nową. Gorzej gdy dwa lata już minęły. Dotyczy to szczególnie oświetlenia ledowego, którego żywotność jest przecież bardzo długa i lampy ledowe powinny nam posłużyć przez długie lata, a nie tylko kilkanaście miesięcy.

Gwarancja jakości

Jeżeli zależy nam na jakości to szukajmy dobrych sklepów stacjonarnych lub internetowych, które mają szeroki wybór lamp znanych producentów. Sklep z oświetleniem zawsze powinien wystawić nam paragon lub fakturę, co jest podstawą do ewentualnej reklamacji. Nie sztuką jest kupić żyrandol, plafon lub kinkiet w atrakcyjnej cenie, który po niedługim czasie trzeba będzie zastąpić nowym… Oświetlenie to inwestycja we własne zdrowie i w element dekoracji, który nadaje naszemu wnętrzu szyku! Pamiętajmy o tym i wybierajmy sprawdzone sklepy z lampami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *