Oświetlenie przestrzeni biurowej

Główną rolą oświetlenia biurowego jest stworzenie warunków, które będą komfortowe do wielogodzinnej pracy. Jest to bardzo istotne, ponieważ w miejscu tym, w większości przypadków przebywamy codziennie. A więc błędy oświetleniowe w dłuższej perspektywie czasu mogą oznaczać poważne problemy z jednym z najważniejszych narządów, jakim jest wzrok. Nie warto ryzykować! I dlatego warto zadbać o to, aby oświetlenie odpowiadało specyfice pracy i było dostosowane do konkretnych pomieszczeń.

Wszyscy pracodawcy powinni mieć świadomość tego, że światło może na ludzi oddziaływać pozytywnie lub negatywnie. Jeżeli jest nieodpowiednio doświetlone stanowisko pracy, to wtedy szybciej stajemy się zmęczeni, rozdrażnieni, odczuwamy bóle głowy lub pieczenie oczu. Żeby temu zapobiec potrzebne są nam odpowiednie lampy. W przypadku gdy pracujemy w miejscu, w którym jest niewiele światła dziennego lub o zgrozo nie ma go w ogóle, to wtedy potrzebne są lampy, które emitują rozproszone światło o ciepłej barwie, jak najbardziej odpowiadającej naturalnemu światłu.

Praktyczne lampy biurkowe

Lampki biurkowe na stanowisku pracy mają być przede wszystkim funkcjonalne. Design nie odgrywa tutaj tak istotnej roli, jak wtedy, gdybyśmy urządzali własne wnętrze. Choć są też esteci, którzy lubią otaczać się pięknymi przedmiotami i wówczas to, jakie lampy biurowe tworzą ich komfort pracy, jest dla nich bardzo ważne. Niemniej przede wszystkim lampy te powinny mieć regulowane ramię, aby można było je skierować w dół lub w górę w zależności od wykonywanej czynności. Ponadto muszą być ustawione tak, aby nie robiły cienia osobie piszącej ani nie świeciły prosto w oczy, co będzie skutkowało mrużeniem i dyskomfortem prowadzącym do szybkiego zmęczenia się wzroku.

Jasne sale konferencyjne

Sale konferencyjne należą do tego rodzaju wnętrz, w których można zastosować światło o chłodnej barwie. Sprzyja ono koncentracji, jeżeli poddawani jesteśmy wysiłkowi psychicznemu – wytężaniu myśli, skupieniu. Jeżeli jednak sale konferencyjne służą do luźnych dyskusji to wtedy barwa światła może być ciepła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *