To oświetlenie Cię odmłodzi! W jakim świetle wyglądamy najlepiej?

Oglądając sesje gwiazd lub modelek w kolorowych czasopismach wydaje się nam, że ich wygląd jest nienaganny, a cera wręcz promienieje blaskiem. Po części jest to dzieło grafików, którzy za pomocą myszki komputerowej usunęli pewne niedoskonałości, ale dużą rolę odgrywa też światło. I doskonale zdaje sobie tego sprawę każdy fotograf… Pora żebyśmy i my nabrali świadomości tego, w jakim świetle wyglądamy najkorzystniej!

Jak się okazuje oświetlenie to nie tylko upiększacz domu, ale również nas samych. Jak powszechnie wiadomo nasz organizm najlepiej funkcjonuje, kiedy dostarczamy mu światła, jak najbardziej zbliżonego do tego naturalnego. Nie może być ono zbyt ostre, ponieważ wtedy będzie męczyło i wpływało na samopoczucie… Takim przyjaznym światłem jest oświetlenie led, ponieważ daje ciepłą, miłą barwę. Dla ciekawostki warto dodać, że światło ledowe wykorzystywane jest w medycynie estetycznej. Potrafi zlikwidować drobne zmarszczki i skutecznie walczyć z trądzikiem. Ale wróćmy do tematu! Zatem w jakim świetle prezentujemy się najlepiej? Wiele zależy od barwy…

Które oświetlenie odmłodzi, a które doda lat?

Zacznijmy od tego, jakie lampy nie działają korzystnie na nasz wygląd. W dużej mierze te, które emitują światło w kolorze żółtym. Wyglądamy wtedy jakbyśmy byli mocno zmęczeni i wyczerpani. Podobnie niekorzystny efekt uzyskamy wtedy, gdy światło będzie zbyt jasne, a cera stanie się ziemista. I choć odpowiednie światło jest bardzo istotne w każdym pomieszczeniu, to te znajdujące się w łazience gra szczególną rolę zwłaszcza dla kobiet. Jeżeli światło będzie źle dobrane to istnieje duże ryzyko, że nie będziemy w stanie wykonać perfekcyjnego makijażu. Oświetlenie łazienkowe musi być naturalne. W innym wypadku możemy przesadzić z podkładem i zrobić sobie na twarzy plamy, które będą widoczne dopiero w naturalnym świetle. A to z pewnością nas nie odmłodzi!

Lampy łazienkowe nad lustro oraz kinkiety muszą dawać dość dużą ilość światła, abyśmy mogły dostrzec wszystkie mankamenty urody. Tylko ciepłe (ale nie żółte) światło sprawi, że będziemy wyglądać młodziej, a wykonany makijaż będzie podkreślał wszystkie nasze atuty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *