Nastrojowe oświetlenie do sypialni – światło, które sprzyja wypoczynkowi

Sypialnia to pomieszczenie, w którym konieczne jest zamontowanie oświetlenia nastrojowego. Sprzyja ono bowiem odpoczynkowi oraz regeneracji sił po ciężkim i stresującym dniu. Do takich celów idealnie sprawdzi się oświetlenie LED-owe. Daje ono ciepłe, przytulne światło, które umieszczone pod sufitem, półką bądź wnęka stanie się dodatkowo interesującym elementem dekoracyjnym.

Oświetlenie do sypialni nie może być intensywne i zimne, ponieważ przy takim świetle nie będziemy w stanie wypocząć. Na szczęście od jakiegoś czasu możemy cieszyć się wspaniałym wynalazkiem, jakim są lampy ledowe. Budują intymną atmosferę, która tak potrzebna jest w pomieszczeniu takim jak sypialnia, a koszt ich użytkowania, czyli świecenia jest naprawdę niewielki. Bo przecież lampy stylowe nie muszą być drogie! Pamiętaj, aby lampy wiszące do sypialni nie umieszczać centralnie nad łóżkiem. Dużo lepszy efekt uzyskamy, gdy powiesimy je na środku sufitu. Jeśli z kolei zdecydowaliśmy się na kinkiety do sypialni, wtedy możemy rozważyć opcję ich powieszenia na ścianie, na której znajduje się łóżko.

Niezastąpione lampki nocne

Większość z nas czas na lekturę znajduje dopiero wtedy, gdy jest już w łóżku. Dlatego warto zadbać, aby znalazło się przy nim nieco mocniejsze światło. W tym celu obok łóżka możemy postawić lamkę nocną. Zazwyczaj takie same lampy stawiamy na szafkach po obu stronach łóżka. Symetria, jaką dzięki temu uzyskujemy wprowadza do wnętrza ład i harmonię. Jeśli nasza sypialnie jest imponujących rozmiarów, to dodatkowo możemy postawić w niej lampę podłogową. Te dwa rodzaje lamp mogą się uzupełniać lub też stanowić osobne źródła światła nastrojowego. Żeby uzyskać jak największy nastrój, przy wyborze lamp zwróćmy uwagę na klosz. Dobrze żeby miał jasny lub mleczny klosz, a wartość barwy światła określana w Kelvinach była mniejsza niż sześć tysięcy. Z kolei jeśli chcemy kupić jedną lampę, która ma pełnić rolę oświetlenia głównego i nastrojowego, wtedy wybierzmy opcję ze ściemniaczem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *