Nie bój się zamawiać lamp w sklepie internetowym!

Sklepy internetowe mają wiele zalet. Za ich pośrednictwem możemy zrobić zakupy bez wychodzenia z domu, szybko i tanio. W przeciwieństwie do sklepów stacjonarnych nie mamy tutaj pośredników, a więc towar jest tańszy niż ten dostępny w tradycyjnym sklepie. Ponadto jest o wiele większy wybór. Dlatego warto poznać kilka zasad, jakimi warto się kierować, aby zakupy lamp w sklepie internetowym były bezpieczne, a oświetlenie w krótkim czasie trafiło w nasze ręce i zdobiło wnętrze.

Przymierzając się do zakupu lampy przez Internet, warto zapoznać się wcześniej z podstawowymi zasadami robienia zakupów internetowych, dzięki czemu będziemy świadomi swoich praw i w razie ewentualnych nieprawidłowości, będziemy mogli je egzekwować. Przede wszystkim warto poruszyć tutaj kwestię wszelkich zwrotów… Największe obawy klientów wiążą się właśnie z tym, czy będą mogli oddać lampę, która nie będzie im odpowiadała. Mowa tutaj między innymi o sytuacjach, kiedy oświetlenie na zdjęciu nam się podobało, jednak w rzeczywistości okazało się, że wolelibyśmy wymienić je na inne. Zdarzają się takie sytuacje, ale dobrą informacją jest to, że mamy jak najbardziej prawo do takiego zwrotu, a sklep internetowy ma obowiązek zwrócić nam pieniądze. Jedyne czego musimy dopilnować to terminu – ustawa przewiduje, że towar podlega zwrotowi w ciągu 10 dni kalendarzowych. I dotyczy to każdego towaru, bez względu na to, czy były to tanie lampy z wyprzedaży, czy też towar z górnej półki.

Bezpieczny zakup oświetlenia w sieci

Zawsze przed dokonaniem płatności do naszych powinności należy to, aby sprawdzić sklep internetowy, a więc poszukać na stronie jego danych kontaktowych, które powinny być pełne z adresem firmy, a nie tylko numerem telefonu. Warto też prześledzić fora lub komentarze, aby poznać opinie o sklepie. Jeżeli przeważać będą negatywne wypowiedzi, to najlepiej nie ryzykować i odpuścić sobie zakupy u tego przedsiębiorcy. A jeżeli pomimo pochlebnych opinii mamy pewne obawy, bo na przykład lampa jest droga, to zawsze możemy skorzystać z możliwości płatności przy odbiorze. Co prawda wtedy koszt wysyłki wyniesie nas trochę drożej niż byłoby to w przypadku płatności z góry, ale chociaż jesteśmy spokojni i płacimy dopiero, gdy kurier wraz z lampą stanie w progu naszego domu. Na koniec pamiętajmy, aby zachować paragon, ponieważ mamy 2 lata gwarancji na zakupione oświetlenie. A zatem bez obaw korzystajmy z możliwości, jakie daje Internet i trzymając się wspomnianych zasad, kupujmy oświetlenie w sklepach internetowych. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *